Ekonomi

Deprem bölgesindeki 4 ilde bazı firmaların dahilde işleme izin süreleri uzatıldı

6 Şubat’ta meydana gelen ve merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle bölgede çalışmaları aksatan ve depremzedelerin sorumluluklarını esneten kararlar alınmaya devam ediyor.

Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’daki şirketlerin iç işlemlerine ilişkin süreler 31 Aralık 2023’e kadar uzatıldı.

Resmi Gazete’de yayımlandı

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan ve bu maddeyi içeren Dahilde İşleme Rejiminde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İzin belgelerinin temdit işlemleri ve izin işlemleri için izin işlemleri gerçekleştirildi.

Tebliğ’e eklenen kesintili husus ile merkezi veya üretim tesisi Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya’da bulunan ve deprem nedeniyle dahilde işleme izin-dahilde işleme izin süresi 31 Aralık 2023 tarihinden önce sona eren firmalara, (6 Şubat tarihinden önce belge-izin kaydı bulunan yan sanayiciler dahil)Bugünden önce düzenlenen ve ihracat taahhüt hesabı kapatılmayan dahilde işleme izin/dahilde işleme izinlerinin son başvuru tarihleri ​​resen 31 Aralık 2023 tarihine kadar ek süre verilerek düzenlenmiştir. (bu tarih dahil)kadar uzatıldı

kestelhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu