Haber

Kahramanmaraş’ta Kavurucu Sıcakta Asfalt Çalışması

Kahramanmaraş’ta kavurucu çöl sıcaklığının yanı sıra sıcaklığı 200 dereceye ulaşan asfaltın sıcaklığında çalışan işçilerin emeği de görüldü.

Türkiye’nin birçok bölgesinde etkisini artıran sıcak hava, Kahramanmaraş’ta da hayatı olumsuz etkiliyor.

Termometrelerin 46 ila 48 dereceye, hissedilen sıcaklığın ise 49 ila 50 dereceye ulaştığı kentte farklı meslek grupları çalışıyor.

Kahramanmaraş genelinde asfalt çalışmalarını sürdüren büyükşehir belediyesine bağlı ekipler, çöl sıcağına rağmen şehrin farklı noktalarında asfalt yenileme çalışması yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, depremin izlerini silmek için çalışmalarını sürdürüyor. 48 dereceye ulaşan hava sıcaklığının yanı sıra 200 dereceyi bulan asfalt sıcaklığıyla birlikte gruplar yolları asfaltladı.

Sıcak havada çalışmayla yolların daha iyi döşeneceğini belirten Ali Bağrıçık, “En iyisini biz yapıyoruz. Sıcakta soğukta en iyisini yapıyoruz. Soğukta asfalt dökülmüyor. Aslında ne kadar sıcaksa o kadar iyi” Yaklaşık bir kilometre kadar. “Bunu her gün yapıyoruz. Bu sıcaklar başımıza bela oluyor ama elimizden bir şey gelmiyor” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

haber-suloglu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu