Haber

Hatay’da enkazdan 47 saat sonra Karamanlı 15 esnaf baba-kızı kurtardı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıdan etkilenen Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına katılan Karamanlı bir grup esnaf, baba ve 2 yaşındaki kızını 47 saat sonra enkazdan kurtardı.

Karaman’da inşaat işiyle uğraşan 15 esnaf depremin ardından bölgeye gitme kararı aldı. Bünyesinde örgütlenen grup, yanlarına kendi araç ve gereçlerini alarak gittikleri Hatay’ın Antakya ilçesindeki arama kurtarma çalışmalarına destek verdi. Ekipler, “Tuncay” isimli astsubay ile 2 yaşındaki kızı Duru’yu 47 saat sonra enkazdan canlı olarak çıkardı.

Karaman’a dönen küme üyeleri, kurtarma çalışmaları sırasında çektikleri görüntüleri basınla paylaştı.

İsmini vermek istemeyen bir grup üyesi, gazetecilere, bölgeye vardıklarında hemen arama kurtarma çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Çalışmaların ikinci gününde çocuk sesleri duyduklarını ifade eden esnaf, “Çok küçük bir boşluk vardı. Oradan enkaza girdik. 47 saat sonra ismi açıklanmayan 2 yaşındaki kızımıza ulaştık. Duru olduğunu öğrendik.Arkadaşımız Duru’nun durumunun iyi dünyalar bizim deyince babasını arıyordu.Daha sonra Duru’nun astsubay olduğunu öğrendiğimiz babası Tuncay’a ulaştık.Onu küçük bir bardan çıkardık. Arkadaşımıza ‘Seni nereden tanıyalım Afyonlu musunuz’ diye sorduk. diye sordu. Biz de kardeşiz dedik. O anları unutamayız.” sözlerini kullandı.

Görüntülerde enkazdan çıkarılan çocuğun ağlaması, çalışanların sevinci ve enkazdan çıkarılan Duru’nun babasıyla diyaloglar yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu