Haber

Bursa Hayvanat Bahçesi’nin sevimli yavruları herkesi güldürdü

Bursa Hayvanat Bahçesi’nin sevimli yavruları herkesi güldürdü

Lemur ailesine katılan 5 yavru annelerinin sırtından inmedi

Koyun, keçi ve maymun yavruları herkesi güldürdü

BURSA – Bursa Hayvanat Bahçesi’nin yeni üyeleri sempatik tavırlarıyla izleyenlerin yüzünü güldürdü. Annelerinin sırtından inmeyen 5 sevimli lemur yavrusu ile 34 koyun ve keçi yavrusu ilgi odağı oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde yaşayan lemurların 5 yavrusu dünyaya geldi. Annelerinin sırtından hiç inmeyen minik yavrular, renkli görüntüler oluşturdu. Kameralara yakından ilgi gösteren lemurların toplam sayısı kırmızı kuyruklu lemurla birlikte 45’e yükseldi.

Daldan dala atlayan lemurlar, muz yemenin ve meyve kesmenin keyfini çıkardılar. Bazı yavrular annelerinin kucağında uyumayı tercih ederler.

Hayvanat bahçesinin diğer sevimli üyeleri koyun ve keçiler ile 34 yavru görenleri gülümsetti. Ailelerinin yanından ayrılmayan minikler ayakta durmakta zorlanınca da dikkat çekti. Yavrularla birlikte koyun ve keçi sayısı 84’e yükseldi.

Maymunların yavrusu ise annesinin sırtından çıkmadı. Yorulunca dinlenmek için duran anne, bu esnada bebeğini kucağına aldı. Yeni üye ile yavru sayısı 18’e yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu