İş

THY çalışanlarına yüzde 20 zam

THY Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, şirket ile Hava-İş Sendikası arasında imzalanan ek protokolle 27’nci Transfer Toplu İş Sözleşmesi’ne göre yüzde 16,4 olan ücret artışı yüzde 20’ye çıkarıldı.

Ek protokole göre, memur, uzman ve mühendis iş kümelerinde unvanların çeşitlendirilmesi, memur, uzman ve mühendis şefleri için farklılaşan şeflik tazminatının eşitlenmesi ve artırılması, refakatçi ve saat mazeret izninin tanımlanması, işin yeniden düzenlenmesi ve uçuş tazminat seviyeleri ve tüm seviyeler arasındaki geçiş süresi 2 yıl olacaktır. Güncellemeye karar verildi.

Ek protokol ile enflasyondaki artışın yanı sıra sosyal yardım kalemlerinde de iyileştirmeler yapılmasına ve idari izinli uçuşa geçen gebelerin ücretlerinde işçi lehine düzenleme yapılmasına karar verildi.

THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, ek protokolün imzalanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi:

“İşbirliğimizin önemini her fırsatta vurguluyoruz, şartlarınızı her fırsatta iyileştirmeye çalışıyoruz. Bunun için Hava-İş Sendikası ile uzun süredir yürüttüğümüz müzakerelerin başarıyla sonuçlandığını bildirmekten mutluluk duyuyorum. amacı doğrultusunda ve İnsan Kaynakları Departmanımıza gelen geri bildirimler doğrultusunda imzaladığımız ek protokolleri sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.”

THY, 2022’nin ilk 6 ayında çalışan fiyatlarına yüzde 47,34 zam yapmıştı.

habertaslicay.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu