Haber

Son Dakika: Portekiz Teknik Direktörü Jorge Jesus, Fenerbahçe’den ayrıldı

2022-23 Ziraat Türkiye Kupası’nın şampiyonu Fenerbahçe, maç sonunda dağıldı. Portekiz Teknik Direktörü Jorge Jesus, Fenerbahçe’ye resmen veda etti. Dönem başında 1 yıllık sözleşme imzalayan deneyimli teknik direktör, kupa galibiyetinin ardından mesleğinde yeni bir maceraya atılacağını açıkladı.

Jorge Jesus’un 22/23 sezonundaki performansı:

  • 56 maç
  • 37 galibiyet
  • 11 Beraberlik
  • 8 mağlubiyet
  • Atılan Goller: 126
  • Yenilen Goller: 58
  • 1 Türkiye Kupası şampiyonluğu

İşte İsa’nın veda sözleri:

“BU BİR TEBRİKTİR”

“Fenerbahçe bu kupayı uzun zamandır kazanamadı. Bu kupa camiamız ve kariyerim için önemliydi. Başkanıma bana güvenip burada çalışma fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum. Taraftarlarımıza da bana sevgi gösterdikleri için teşekkür ediyorum.” Her maçta böyle konuşuyorum çünkü bu bir veda.

“KARARI DAHA ÖNCE VERDİM”

Bu kararı vereli epey oldu, burada olmaktan gerçekten keyif aldım. Türk insanı sevgi dolu bir insandır. Şimdi Portekiz’e gidiyorum. Henüz geleceğime karar vermedim. Beklemek istiyorum, hayallerimden birini gerçekleştirebilecek miyim göreceğim.

“BU YERİ SEVMİYORUM”

Burada çalışmak istemediğimden ve bundan hoşlanmadığımdan değil. Ben böyle bir karar verdim. Portekiz’e gideceğim ve hayallerimden birini gerçekleştirebilecek miyim diye bekleyeceğim.

“KEŞKE OLSA, DEDİĞİM ŞEYLER VAR”

Pişmanlık yok ama keşke olmasaydım: 3 tane alışmadığımız durum oldu, 1 periyotta 3 hazırlık dönemi yaşadık. Dönem başında Dünya Kupası ortası ve ülkedeki üzücü şok nedeniyle lige verilen orta… Bu kadar çok verilen ortanın çok değişmesi olağan. Bu da ligin sportif gerçekliğini etkiledi. Birçok maç sahada oynanmadan kazanıldı. Yaptığım şeylere bakıp bir şeyleri farklı yapıp yapamayacağımı düşündüğümde, evet sanırım birkaç şeyi daha farklı yapabilirdim ama yaptığım pek çok şeyin tıpatıp aynısını yapardım diye düşünüyorum. Hiçbirimiz mükemmel değiliz, ben de değilim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu