Haber

MİT’ten Mossad’a büyük operasyon! Çok çarpıcı detay ortaya çıktı

Milli İstihbarat Teşkilatı ile İsrail İstihbarat Teşkilatı Mossad’ın Türkiye’de oluşturduğu 15 kişilik yeni casusluk şebekesine yönelik yürütülen operasyona ilişkin önemli bir gelişme yaşandı.

Casusluk hücresi lideri Özel Dedektif Selçuk Küçükkaya ve yardımcısı Musa Kuş’un tutuklu bulunduğu koğuşta, haklarında tutuklama kararı çıkarılan 13 kişiden 11’inin polisteki işlemleri tamamlandı.

İstanbul Adliyesine sevk edilen zanlılar, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sorgulandı.

11 zanlıdan 4’ü tutuklanma talebiyle İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. 7’si savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. 2 zanlının ise halen firari olduğu öğrenildi.

4 YIL MOSSAD’DA ÇALIŞTI

Savcılığın sevk yazısında, İran’la ticari ilişkisi olan 1 şirket ve 23 şahsı takip ve ihbar ederek Mossad’a bilgi sızdıran şebekeye ilişkin değerli detaylar yer aldı.

Sevk mektubuna göre şebeke lideri Selçuk Küçükkaya, 2018-2022 ortalarında Mossad yöneticilerinin talepleri doğrultusunda hareket etti.

SİYASİ VE ASKERİ DENETİM CEZA

Haberde, Küçükkaya ve ‘Taner Sezgin’ kod adlı grubunun, elde ettikleri gizli bilgileri Türkiye’de ikamet edenler pahasına siyasi casusluk suçunu işledikleri vurgulandı.

TUTUKLU SAYISI 6 OLDU

Cenk B., Emre B., Cengiz Ç. ve Ayhan Ş. “Devletin gerekli bilgilerini siyasi veya askeri casusluk amacıyla sağlamak” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Soruşturma kapsamında 15 kişilik hücre lideri Selçuk Küçükkaya’nın da aralarında bulunduğu toplam tutuklu sayısı 6’ya yükseldi.

TEHDİT PAKETİNDE “TRANS” VAR

Yakalanan bu 4 zanlının, hücrenin tutuklanmasına yol açan kurşun ve beyaz güllerle tehdit paketinin maksat iş adamına gönderilmesinde ve kişiler hakkında kasten bilgi toplanmasında rol oynadığı belirlendi. Mossad’a bildiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu