Teknoloji

Korkutan açıklama… Koronavirüsün yeni varyantı keşfedildi: 113 farklı mutasyonu var!

Mutasyona uğramış Delta varyantı Endonezya, Jakarta’daki bir hastada keşfedildi.

Yeni varyant 113 farklı mutasyona sahiptir ve bunlardan 37’si virüsün kendisini insanlara bağlamak için kullandığı spike proteinini etkiler.

Yeni suş, karşılaştırmalı olarak yaklaşık 50 mutasyona sahip olan Omicron varyantı ile “en aşırı varyant” olarak etiketlendi.

O ZAMANDA PANİK OLMAK İÇİN HİÇBİR SEBEP YOKTUR

Temmuz ayı başlarında küresel bir Covid bilgi tabanına sunulmadan önce kronik bir enfeksiyon olayından kaynaklandığına inanılıyor.

Kronik enfeksiyonlar tipik olarak, kronik hastalığı olanlar veya kanser tedavisi görenler gibi sağlığı esasen tehlikede olan kişilerde ortaya çıkar.

Yeni bir salgın tehdidi mümkün olsa da doktorlar paniğe kapılmak için bir neden olmadığına ve daha fazla karantinayı tetikleme olasılığının çok düşük olduğuna inanıyor.

The West Australian haber sitesinden TRT’nin aktardığı bilgiye göre, Warwick Üniversitesi’nden virolog Profesör Lawrence Young, yeni ilacın başkalarına bulaşıp bulaşmayacağının net olmadığını çünkü Omicron çeşitleri gibi halihazırda dolaşımda olan varyantları yenmek zorunda kalacağını söyledi.

KAYNAK: | BATI AVUSTRALYA

eskipazarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu