Haber

Kemoterapi hastalarının peruklarıyla yüzünü güldürmek

Kemoterapi hastalarının peruklarıyla yüzünü güldürmek

Kemoterapi gören kanser hastalarına ücretsiz perukla moral desteği

Dünya Kuaförler Konfederasyonu Başkanı Mustafa Ceylan:

“Şu ana kadar 2 bin 700 kanser hastasına peruk hediye ettik”

Kanser hastası Mediha Yıldız:

“Var oldukları için çok mutluyum”

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de 3 kez yumurtalık kanseri teşhisi konulan 64 yaşındaki Mediha Yıldız, Dünya Kuaförler Konfederasyonu Lideri Mustafa Ceylan ve ekibinin yürüttüğü projeyle bedava peruk sahibi oldu. Peruk kullanmanın moralini yükselttiğini belirten Yıldız, “Hayat saçlı-saçsız her haliyle güzel ama sevdiklerimizi perukla ya da bandanayla mutlu görmek bizi mutlu ediyor” dedi.

14 yıl önce yumurtalık kanseri teşhisi konulan 64 yaşındaki Mediha Yıldız’ın hastalığı, başarılı tedavisinin ardından 2016 ve 2019’da iki kez daha nüksetti. Eskişehir’de kemoterapi tedavisi gören Yıldız’ın tedavisi nedeniyle saçları dökülmeye başladı. Tedavi sürecinde kendisinin olduğu kadar ailesinin de moralini yükseltmek isteyen Yıldız, peruk almaya karar verdi. Eskişehir’de peruk almak istediği gün CMC CAT Dünya Kuaförler Konfederasyonu Lideri Mustafa Ceylan’ın kanser hastalarına ücretsiz peruk projesini öğrenen Yıldız, hastalığını belgeleyen epikriz raporunu göstererek peruğunu teslim aldı. Yıldız, başka hastaların da projeden faydalandığını söyledi.

Yüz hatlarına uygun perukları daha fazla hastaya ücretsiz ulaştırmak istediklerini kaydeden Dünya Kuaförler Konfederasyonu Başkanı Ceylan, imkanları genişleterek projeyi 81 ile yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirtti. Ceylan, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar’daki hastalara peruk gönderdiklerini söyledi.

“Çok mutluyum”

Proje ile kemoterapi alan diğer hastaların peruk takmasından dolayı mutlu olduğunu belirten Mediha Yıldız, “2008 yılından bu yana Mustafa Bey hep yanımda oldu. Beni hiç üzmedi. önce peruk , sağlığıma kavuşunca diğerine ikram ettim.Güzel bir fırsat oldu.Mustafa Bey’in kemoterapi gören hastalara peruk taktırdığını çevreme anlattım.Başkaları da faydalandı.Kemoterapi görenler getirip teslim ediyorlar. Epikriz raporları. Bu süreçler böyle resmi bir şekilde devam ediyor. Çok memnunum, çok mutluyum.

“Saçlı ya da saçsız hayat her haliyle güzeldir”

Moralinin yükseldiğini ve mutlu olduğunu belirten Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Allah kimseye vermesin, bu süreç zor. Hafta başında kemoterapi oldum ve bugün şiddetli ağrılarım var. ‘İnşallah geçer’ diye dua ediyorum. Hayat, saçlı ya da saçsız her haliyle güzel ama sevdiklerimizi karşılarında perukla, bandanayla görmek, onları mutlu görmek de bizi mutlu ediyor.”

“Şu ana kadar kanser hastalarımıza 2 bin 700 peruk hediye ettik”

Proje sayesinde 9 yılda kanser hastalarına 2 bin 700 peruk sağladıklarını belirten Mustafa Ceylan, “Bir proje başlatayım dedim. Şimdiye kadar kanser hastalarımıza 2 bin 700 peruk verdik. Peruk tedarik ediyoruz ve çalışıyoruz. onları keyifli hale getirmek için.Dünya Kuaförler Konfederasyonu olarak inşallah 81 ilde bu projeyi yapacağız.Başka illerden bu perukları istiyorlar ama doyamıyoruz.Eskişehir’de çok hastamız var bizde de var. Kütahya ve Afyonkarahisar’a verin.Biz uğraşıyoruz.Bu projeyi daha uzun yıllar devam ettirip insanları mutlu etmek istiyoruz.Onları memnun gördükçe nasıl daha çok peruk alabiliriz diye uğraşıyoruz.Hastalar buraya gelince moralleri bozuluyor. çok az.Tüyleri yavaş yavaş dökülmeye başlıyor.Ayrıca özel bir alanda perukları kesip çeşit çeşit yapıyoruz.Yüzlerinde gördüklerimiz aslında bessum bile bize yetiyor.Bu nedenle biz de bunu yapmaya çalışıyoruz. 9 yıldır bu işi azimle yapın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu