Ekonomi

İETT’ye ait unutulan eşyalar açık artırmayla satıldı

İETT toplu taşıma araçlarında unutulan ve 1 yıldır sahipleri tarafından alınmayan 2 bin 66 eşya, açık artırmada 550 bin liraya satıldı.

Otobüs, metrobüs ve tramvaylarda yolcular tarafından duraklarda unutulan cep telefonu ve tabletlerin yanı sıra motosiklet kaskı, olta, tencere, ütü ve teflerin de aralarında bulunduğu 2 bin 66 eser, bir yıllık bekleme süresinin ardından açık artırmayla satışa çıkacak. tamamlanmış. satılmış. Karaköy’deki İETT binasında Yönetim Kurulu Başkanı Remziye Özgür başkanlığında düzenlenen müzayedeye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Komitenin belirlediği fiyat olan 184 bin 110 lirayla başlayan açık artırmayı Aziz Korkmaz kazanarak 550 bin lira verdi.

“BU BİZİM HOBİMİZ”

Geçen yıl ihaleyi kazandığını hatırlatan Korkmaz, “Bu yıl da şansım oldu. Fiyatlar yükseliyor, ilgisi olmayan, ilgisi olmayan insanlar katılıyor. Almayacağı mallara teklif verenler var” Garanti olsaydı bu fiyatlar verilmezdi. 35 yıldır bu işi yapıyorum, bu bizim hobimiz. “Türk Hava Yolları’nın ve farklı havalimanlarının ihalelerine katılıyorum ve mağazamda satıyorum. Bu bir hobi haline geldi. Yerimiz Avcılar’da, ilgilenen varsa gelsin görsün. Piyasa değerinin altında mal satıyoruz” dedi.

Aziz Korkmaz, ihaleyle ilgisi olmayan kişiler yüzünden fiyatların arttığını söylerken, Komisyon Başkanı Remziye Özgür araya girerek, “Bu sadece bir iddiadır” dedi. Korkmaz, “Ben yılda 50 ihaleye giriyorum, sen yılda bir tane yapıyorsun” şeklinde yanıt verdi.

sungurlu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu